Yönetim

BioGen Medikal Aletler, 1997 yılında İstanbul'da bir aile şirketi olarak kurulmuştur. İsmindeki 'Bio' biyoloji, 'Gen' ise genetikten gelmektedir. Şirket Genel Müdürü Havva Erkan'ın sektördeki 30 yılı aşkın tecrübesi, Dr. Sanlı Erkan'ın girişimciliği, İsmail Erkan ve dinamik kadrosunun özverili çalışmaları ile BioGen, kısa sürede Türkiye pazarında hakettiği yeri almıştır.

BioGen'in kuruluş amacı, insan sağlığının korunması için gerekli olan teşhis ve araştırma amaçlı ürünleri Türkiye pazarına sunmaktır.

BioGen'in devamlı büyümesini sağlayan neden de budur. Bilimsel toplantı, kongreler ve özellikle de araştırma çalışmalarına verilen destek ile BioGen, akademisyenlerimizin takdirini toplamaya devam etmektedir.

BioGen, uluslararası tıp fuarı ve kongrelerde, teşhis ve araştırma alanlarındaki her türlü yeniliği takip etmekte, dünyanın önde gelen üretici firmaları ile her yıl yeni anlaşmalar yaparak ürün yelpazesini sürekli genişletmektedir.


BioGen – PrenaTest ve MaterniT21 bilgilendirme ekibi olarak Misyonumuz; 

 • İkili – üçlü veya dörtlü test gibi tarama testlerinde riskli sonuç verilen anne adaylarının endişesini gidermek,

 • 35 yaş ve üzerindeki anne adaylarını invazif işlemlerden korumak,

 • Önceki gebeliğinde veya ailesinde trizomi gibi hastalık hikayesi olan annelere mevcut gebeliklerinin erken haftalarında iyi haberi vermek,

 • Bu belirtilen sebeplerden dolayı önerilen amniyosentez gibi girişimsel işlemleri istemeyen ailelere risksiz bir seçenek sunmak, 

 • Bu sayede işlemlere bağlı olarak gelişen anne ve bebek ölümlerini azaltmak,  
 • Özetle, PrenaTest’i tercih eden ailelere en erken haftada, en kısa sürede, en doğru sonucu iletmek ve insan yaşamını korumaktır.

BioGen – PrenaTest ve MaterniT21 bilgilendirme ekibi olarak Vizyonumuz; 

 • PrenaTest analiz aşamalarının tamamını İstanbul’da kurduğumuz T.C. Sağlık Bakanlığı onaylı Genetik Tanı Laboratuvarımızda yapmak, 

 • PrenaTest’i daha düşük maliyetle, tüm Tıp fakülteleri ve Doğumevlerine sunarak daha geniş bir gebe popülasyonuna ulaştırmak,

 • bu sayede tüm Türkiye ve Ortadoğu bölgesine hizmet vermek,
 • aşağıda belirtilen endikasyon grupları için 

  • obezite ve geçirilmiş batın ameliyatları gibi nedenlerle invazif işlemlerin yapılamadığı riskli gebelikler, 

  • 35 yaş üzeri riskli gebelikler, 

  • İkiz gebelikler,

  • ikili – üçlü veya dörtlü testlerde 1/50 üzeri trizomi riski saptanan gebelikler

  • önceki gebeliğinde veya 1.derece akrabasında trizomi hikayesi olan gebelikler 

PrenaTest’i SGK geri ödeme kapsamına dahil etmek.

Bu vizyonu en kısa sürede gerçekleştirmek amacıyla BioGen'in bütün çalışanları el ele vermiştir. Herbiri kendi alanında uzmanlaşmış, biyoloji ve genetik alanlarında gerekli tıbbi eğitimi almış olan elemanlarımız, şirket içi eğitim ve seminer programları ile bilgilerini güncel tutmaktadır. Düzenli olarak yapılan aktiviteler ile ekip ruhu geliştirilmekte, çalışanlar birbirlerini daha iyi tanıma imkanı bulmaktadır. 


BioGen, sizlerden aldığı takdir, güven ve destek ile kendi alanında emin adımlarla yürümektedir. İlginize teşekkür ederiz...

HAVVA ERKAN (Genel Müdür) 


İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden 1976 yılında mezun olduktan sonra iş hayatına ilk olarak BioMeriux Türkiye Satış Temsilcisi olarak başlamıştır. 
Medikal sektördeki başarılı kariyerini, kurucusu olduğu aile şirketlerinde devam ettirmiştir; BioLab A.ş. firmasında ağırlıklı olarak biyokimya testleri, laboratuar kimyasalları ve sarf malzemeleri üzerine çalışmıştır. Aynı sektöre benzer ürünleri getiren birçok firmanın girmesi üzerine Amerikaya giderek yenilik arayışına girmiştir. 

BioTest Ltd. firmasını kurarak idrardan erken dönemde gebelik teşhisine imkan veren Plano Testi ilk olarak Türkiye'ye getirmiştir. Kısa sürede tüm Türkiye'de bayi ağını kurmuş ve ürün panelini de genişletmiştir. Kanser teşhisi ve tiplendirmesi üzerine çalışmalara ağırlık vererek tekrar Amerikaya gitmiştir. 

BioGen Medikal firmasını 1997 yılında kurarak İmmün Histokimya Antikorlarını Türkiye pazarına tanıtmış ve en büyük başarısını bu alanda elde etmiştir. Tavşan kaynaklı monoklonal (Rab Mab) antikorları ile BioGen Medikal'e birçok ödül kazandırmıştır. Başta Amerika ve Avrupadan olmak üzere birçok büyük firmanın temsilciliklerini almıştır. Havva Erkan, BioGen Medikal'i patoloji alanındaki ürünleri tedarik eden ve sunan en öncü firma haline getirmiştir. 

Medikal sektördeki 35 yıllık tecrübe ve deneyimlerini , oğulları Sanlı, İsmail ve Özgür Erkan'a aktarmaya devam etmektedir. Halen BioGen Medikal'de Genel Müdür olarak çalışmaktadır.Dr. SANLI ERKAN (Medikal Müdür)


İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesinden 2000 yılında mezun olduktan sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanlığı eğitimine başlamıştır. 2006 yılı sonunda uzmanlığını tamamlamıştır.

2007 – 2010 yıllarında Mardin'de Mecburi hizmet görevini yaparak diplomasını almıştır. 2010 yılı sonunda Başasistanlık sınavını başarı ile geçerek S.B İstanbul Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde Başasistan olarak göreve başlamıştır. 2011 yılı sonunda aile şirketinin başarısının devamı ve geliştirilmesi için BioGen Medikal'de göreve başlamıştır.

Non-invazif, moleküler genetik, prenatal tanı testi olan PrenaTest'in Türkiye ve Ortadoğu temsilcisi olarak Amerika ve Almanya'daki merkezler ile büyük bir proje yürütmektedir. Anne ve bebek için risksiz bir şekilde trizomi 21, 13 ve 18'in erken gebelik döneminde teşhisini yapmayı, invazif işlemlere bağlı olarak gelişen komplikasyonları azaltmayı amaçlamaktadır.

Sorumluluğunu aldığı bölgede testin yaygınlaşması ile işleme bağlı bebek ve anne ölüm oranlarında azalma, trizomili doğan bebek sayısında ise düşüş olacağı öngörülmektedir. Ayn testin çoğul gebeliklere uygulanması ve benzer prensiple Preeklampsinin erken teşhisi üzerine yapılan çalışmaları yakından takip etmektedir.

Moleküler Biyoloji ve Genetik alanında Almanya, Kanada ve Japonya ile yapılan ortaklıklar sonucunda araştırmacılara en yüksek kalitede ürünlerin sağlanması amaçlanmaktadır. Genetik alanında yürütülen birçok proje ve araştırma halen devam etmektedir.

Uzm. Dr. Sanlı Erkan, almış olduşu tıp ve uzmanlık eğitimini medikal alanda başarı ile uygulamayı ve sağlık sektörüne en son yenilikleri taşımayı amaçlamaktadır. 

İSMAİL ERKAN (Genel Müdür Yardımcısı)


Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2005 yılında mezun olduktan sonra aynı yıl aile şirketi olan BioGen Medikal de Satış Temsilcisi olarak çalışmaya başlamıştır. Patoloji ve Histoloji alanındaki yurtdışı eğitimlere katılarak kısa sürede SEKTÖR VE ÜRÜNLER KONUSUNDA gerekli bilgi ve tecrübeyi kazanmıştır. 

Araştırmacı kişiliği sayesinde rakip firmalar dahil tüm ürün portföylerine ve özelliklerine hakim olmuş, hangi firmanın hangi özellikte ürünü sattığını öğrenerek, yanlış teklif edilen ürünlere anında müdahale etmiş ve doktorların güvenini kazanmıştır.

Yurtdışı fuarları ziyaret ederek yeni teknolojik ürünleri takip etmekte ve ürün portföyümüzü güncel tutmaya çalışmaktadır.

Başta Amerika, Almanya, İtalya ve İngiltere olmak üzere birçok ülkeden firma ile ortaklıklar kurarak Patoloji alanındaki başarısını kanıtlamıştır. 

Thermo firmasının 2009 tarihinde Microm firmasını satın alması sonrası kaybedilen Microm mümessilliğini, 2016 Mart ayında Shandon grubu ile birlikte geri alınmasında yapılan satış başarısında rol oynamıştır. 

Ürün portföyümüzde bulunan LabVision İmmünhistokimya Antikorları ve Menzel ürünlerinin yanına, Shandon ve Microm Cihazlarının eklenmesi ile birlikte, Patoloji Laboratuarında olması gereken Tüm Ürün Portföyü tamamlanmıştır. 

İsmail Erkan, BioGen Medikal ile getirdiği yenilikler ve ürünler ile sektöre yön veren kişi konumuna gelmiştir. ÖZGÜR ERKAN (Danışman & Şirket Ortağı )

 


Galatasaray Lisesi 133. dönem mezunlarından Özgür Erkan, Koç Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünü başarı ile bitirmiştir. 

Sosyal kişiliği ve Galatasaray camiasındaki ilişkilerini kullanarak birçok konuda kısa sürede çözüm üretmektedir. İyi derecede İngilizce ve Fransızca konuşmaktadır. 

Özgür Erkan, BioGen Medikal'in Tekstilkent Koza Plaza'ya geçişinde öncü rol oynamıştır. BioGen Medikal'de Bilgi işlem altyapısı, Bilgisayar Sunucu sistemleri ve Web sitesi ile ilgili olarak Danışmanlık yapmakta ve destek sağlamaktadır. 


HÜMA ERKAN (ISO Kalite Yönetim Sorumlusu)

1997 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nü yüksek onur derecesiyle, 1999 yılında da yine aynı üniversitede İşletme Master Bölümü'nü, Uluslararası İşletme ve Pazarlama alanlarında uzmanlaşarak bitirmiştir. 

Türkiye'nin lider Duty-Free Operatörü uluslararası bir firmada 2000-2006 yılları arasında lüks tüketim ürünleri kategorisinde Ürün Müdürlüğü görevini sürdürmüştür. Ürün Müdürlüğü görevine ilaveten 2003-2006 yılları arasında, ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemleri Genel ve Denetçi eğitimlerini almış ve Kalite Yönetim Sistemleri Temsilcisi görevlerini başarıyla yerine getirmiş ve 500'den fazla çalışanı ile bu firmanın ISO Kalite Yönetim Sistem sertifikalarını almasına önemli katkıda bulunmuştur. 

Hüma Erkan, 2006 yılında BioGen Medikal'e katılmış ve bu şirketteki kalite yönetim sistem altyapısının oluşturulmasyıla ilgili projede çalışmıştır. BioGen Medikal'in ana faaliyet alanı olan ticaret, satınalma, satış ve müşteri ilişkileri yönetimi konularında ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistem Sertifikası'nı ve ISO 13485 Tıbbi Cihazlar Direktifi Kalite Yönetim Sistemleri Sertifikası'nı 2007 yılında almaya hak kazanmıştır. 

BioGen Medikal kurulduğu tarihten bu yana sürdürdüğü müşteri memnuniyeti ve müşteri yararı odaklı hizmet ve ticaret anlayışını, uluslararası onaylı kalite yönetim sistemi ile daha ileriye götürmeyi, biyomedikal alanında ileri teknoloji tıbbi ürün ve sistemleri piyasaya öncü olarak sunabilmeyi, böylelikle ilgili tüm kullanıcıların memnuniyetini yükseltmeyi hedeflemektedir. 

Hüma Erkan, akıcı düzeyde İngilizce, ileri düzeyde Fransızca ve İtalyanca konuşmaktadır.